Plastové okná a dvere. Gamex Štúrovo

Bezpečnostná závora

Bezpečnostné závory predstavujú lacné a kvalitné zabezpečenie objektov pred násilným vniknutím. Existuje viac typov závor a riešení pre rozličné typy dverí. V kombinácii s kvalitnou bezpečnostnou vložkou a bezpečnostným kovaním tvorí závora vysoko účinnú zábranu pred násilným vniknutím do chráneného objektu.

Všetky typy závor sú vybavené oceľovým puzdrom proti vylomeniu vložky a ochranou proti vyhmataniu vložky s planžetou. Závory montované na interiérové dvere ( byty, kancelárie ) je možné prekryť čalúnením. Povrchová úprava závor je buď hnedá kladivková farba alebo klasická biela

Dvojbodová bezpečnostná závora (horizontálna) sa montuje na dvere z vnútra do výšky cca 1,2 m. Do tej istej výšky sa montujú dva kovové konzoly na stenu z jednej aj z druhej strany dverí. Po otočení kľúča sa vysunú zo závory (z jednej aj z druhej strany naraz) dva pevné kovové jazyky, ktoré presne zapadnú do kovových konzolov. Tým vlastne závora zabezpečuje, aby sa nedali dvere zvesiť z pántov alebo vypáčiť.

Vo väčšine bytov sú zárubne vyhotovené z tenkého plechu alebo z dreva, sú duté a dajú sa ľahko roztlačiť. My montujeme kovové konzoly nezávisle od zárubní na stenu, tým pádom roztlačením zárubní páchateľ nič nezíska. Táto závora sa dá namontovať na všetky typy dverí:

Kontaktujte nás


036/7510950


0908/389990


gamex@gamex.sk